Wachtschip de “Jules”


De watertak van Scouting Cuijk heeft haar onderkomen op

Wachtschip de “Jules”
Oostermeerweg 1
5439 NB Linden
 

Vroeger

De Jules is een Vlaamse spits uit 1913 waarmee onder andere steenkool is vervoerd. Jules heeft daarbij nooit op eigen kracht gevaren, maar werd altijd gesleept. Vaak gebeurde dit met meerdere schepen tegelijk zoals op onderstaande foto.


Nu

Nadat Scouting Cuijk in de jaren '80 eigenaar werd van de Jules, zijn er verschillende verbouwingen geweest. De Jules heeft nu aparte ruimtes voor alle leeftijdsgroepen en voor de staf. Ook is er een keuken (kombuis) en opslagruimte voor materiaal. Naast de Jules ligt de "Tyfoon" afgemeerd. Deze bolschuit wordt vooral gebruikt als werkruimte en voor opslag van materiaal.


Verhuur

De "Jules" en de "Tyfoon" worden niet verhuurd.